Bugun...


AKKADINMEDYA

facebook-paylas
VERGİ MAHKEMESİNİN YANLIŞINI DANIŞTAY DÜZELTECEK Mİ?
Tarih: 04-06-2019 16:03:00 Güncelleme: 22-06-2019 18:46:00


2015 yılında vergi kaçırdığı tespit edilen İstanbul'un büyük müteahhitlerinden birinin incelenmeye alınmasından sonra VDK Müfettişi tarafından incelenmeğe alınmış ve milyonlarca vergi kaçırdığı rapor edilmiştir.Raporda tüm deliller belirlendiğinden kaçırdığı verginin 3 misli ceza yazılması gerekirken bir misli ceza ile kurtulmuş.Tahakkuk kendisine tebliğ edilmiş, cezayı ödeyeceği yerde vergi mahkemesinde iptal davası açmış sıkı durun şimdi vergi mahkemesi reddeceği yerde nasıl olduysa vergi kaçıran müteahhidin itirazını kabulederek raporu iptal etmiş, tabii İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığının Hukuk Bürosunun avukatları temyiz etmiş ve Danıştaydan kararın bozulmasını istemişler.

 
İstanbul Vergi Mahkemelerden birinin kararı 2015  yılından beri Danıştayda bekliyor bozulacağı kesin gözüyle bakılan vergi mahkemesinin kararı hala bekliyormuş.
 
Bu müteahhit önce VDK Müfettişine etki etmek! istemiş, zamanın VDK KURUL BAŞKANI Rahmetli Adnan Ertürk'ün müdahelesiyle başarılı olamamış, yerine atanan dürüst Başkan Hüseyin Karakum tarafından Başmüfettişin müdahalesiyle Müfettiş raporu yazarak müteahhide cezayı yazarak ödemesi için tebliğ ettirmiş.
 
Nasıl klasik bir vergi mahkemesi olayı değil mi?Tabii Danıştay da vergi mahkemesinin kararını bozmazsa ANAYASA MAHKEMESİNDE DAVA AÇILACAK  böylece devletin milyonları kurtarılacak.
 
VDK KURUL BAŞKANINA ÇAĞRIMIZ
VDK Başkanı Sayın Suat Sarıgül'den talebimiz bu tür incelemelerin takip edilmesi ve vergi kaçakçılarının kurtulmak için çeşitli girişimlerde bulunmalarına izin verilmemesidir.Zira müfettişlerin bazıları nasıl oluyor da yüzde yüz vergi kaçırılmasına rağmen mükellefi kurtarırcasına olumsuz rapor yazıyorlar?İhbarların değerlendirilmesini bekliyoruz.
FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
  • HABERLER
  • VİDEOLAR
HABER ARŞİVİ
GAZETEMİZ

Web sitemize nasıl ulaştınız?


nöbetçi eczaneler
HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
YUKARI